Eski Devlet Bakanı Söylemez: ‘Seçmen sağ sol ayrımı yapmadı’

TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk’un başkanlığını yaptığı Milli Merkez Hareketi’nin Ankara
Temsilcisi ve Sözcüsü, DYP ve DP eski Genel Başkan Yardımcısı, Ekonomiden Sorumlu eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin sonucuna dair bir teşekkür mesajı yayınladı. Seçmenlerin sağ-sol, köken-mezhep ayrımı yapmadan ‘Atatürk’te Birleştik’ düşüncesiyle oy verdiğini belirten Söylemez, teşekkür mesajında şu sözlere yer verdi;

“31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde, kentlerimizi “tarikatlar-müteahhitler” koalisyonuna teslim etmeyen, keyfi, otoriter, tek adam rejimine yeter artık diyen, atanmış memur Bakanların seçime ve siyasete müdahalelerini kabullenmeyen, devletin imkanlarıyla, uçağı ile, TRT’si ile vb. RTE’nin haksız rekabet yapmasını içine sindiremeyen aziz Türk Milleti, eşine ender rastlanan ve demokrasi tarihimize altın harflerle geçecek olan büyük bir seçim hezimetini AKP’ye yaşattı. Büyüksün Türk Milleti!

Sağ-sol demeden, köken-mezhep ayırmadan, ‘Atatürk’te Birleştik’ şiarıyla bir araya gelen ve dayanışma gösteren Doğruyolcu Demokratlara yaptığımız “Stratejik Oy” kullanma tavsiye ve çağrımıza destek veren ve 22 yıldır demokrasimize ve devletin kurumlarına yaşanmamış tahribatı yaşatan, Devletimizi parti devletine çevirmek isteyen, yoksulluğun, ağır enflasyonun, yolsuzluğun, partizanlığın, kayırmacılığın, ehliyetsizlik ve liyakatsizliğin odak noktası haline gelen laiklik karşıtı yobaz ve gericilerin hamisi iktidar zihniyetine muazzam bir demokrasi şamarı indiren tüm dostlarımızı, dava arkadaşlarımızı ve yurttaşlarımızı gönülden kutluyorum.

Bu seçim zaferinin, demokrasimize, çağdaş laik Cumhuriyetimize, armağan edilmesine, katkı ve destek veren ve bir Türkiye ittifakı bilinci ve sorumluluğu ile hareket eden tüm demokratları, değerli büyüğümüz ve siyasi kanaat önderimiz, TBMM E. Başkanı Hüsamettin Cindoruk beyefendi başta olmak üzere, Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu’nu, Ata Parti Genel Başkanı Sn. Namık Kemal Zeybek’i ve Adalet Partisi Genel Başkanı Sn. Vecdet Öz’ü de gönülden kutluyor ve tebrik ediyorum.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve yönetimini bu muazzam başarıları nedeniyle yürekten tebrik ediyor, kentlerini kazanan Atatürkçü, Cumhuriyetçi ve Demokrat tüm Belediye Başkanlarımızı başarı dileklerimle alkışlıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x