İstanbul’da ‘su sporları atılımı’ yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB); kano, kürek ve yelken kulüpleri için yeni spor alanlarını hizmete sunacak. İlk kez 2023 yılında Haliç Su Sporları Merkezi’nin yapımını tamamlayarak kulüpler ve sporcuların hizmetine sunan İBB, şehrin farklı noktalarında butik ölçekli yeni su sporları merkezlerini açtı.

İBB Gençlik Hizmetleri Müdürlüğünün koordinesinde İBB Tesisler Bakım ve Onarım Müdürlüğü tarafından yeni açılan merkezler; Bakırköy Florya, Kadıköy Bostancı, Beyoğlu Örnektepe ve Tuzla kıyılarında yer alıyor.

Avcılar Denizköşkler sahilindeki merkezin ise yapımı devam ediyor. Yelken, kano ve kürek kulüpleri tarafından antrenman amaçlı kullanılabilecek yeni merkezler; soyunma alanları, duş kabinleri, idari alanlar ve kano-kürek depolama alanlarından oluşuyor. Her merkezin 30 adet ekipman depolama kapasitesi bulunuyor.

60 KULÜPTEN 4 BİN 380 SPORCU

İstanbul’da kano, kürek ve yelkende 60 kulübün 4 bin 380 sporcusu faal olarak spor yapıyor. Bunlardan 13 spor kulübünden 570 sporcu İBB’nin Haliç Su Sporları Merkezi’ni, 3 kulübün 140 sporcusu ise Bostancı Su Sporları Merkezi’ni kullanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x